Son Dakika
18 Ocak 2016 Pazartesi

AK Parti’nin İstanbul Anketi

19 Nisan 2013 Cuma, 15:13
AK Parti’nin İstanbul Anketi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul milletvekilleriyle beraber yaptığı toplantıda, AK Parti’nin İstanbul’daki oy oranını açıkladı. Buna göre; “Yarın seçim olsa” AK Parti’nin il bazındaki oy oranı %52,1 oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a verilen destekle beraber, oy oranının %55’e kadar yükseldiği belirtildi.

AK Parti'nin İstanbul Anketi

AK Parti genel merkezinde yapılan toplantıya; İstanbul milletvekilleri, il teşkilatı ve kadın kolları yöneticileri katıldı. Toplam 61 kişinin katıldığı toplantıda çözüm sürecine yönelik açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, her şeyin planlandığı gibi gittiğini ve bu işi bitirmeye kararlı olduklarını ifade etti.

“Akil İnsanların Performansı Beklediğimden Yüksek”

Toplantıda akil insanlar heyetinden de bahseden Erdoğan: “Toplumun her kesimine hitap eden, bu konunun uzmanı olan isimler çalışıyor. Performansları da beklediğimden yüksek. Çözüm sürecine halkın desteği giderek artıyor.” şeklinde konuştu.

Çözüm sürecine desteğin %57’den %70’lere kadar yükseldiğini ifade eden Erdoğan, bu artışın nedeninin çatışmaların durması ve şehit cenazelerinin gelmemesinin büyük etkisi olduğunu ifade etti. Özellikle sürece desteğin en az olduğu Akdeniz bölgesi, Ege bölgesi ve tüm yurtta, çözüm sürecinin anlatılması için çalışma başlattıklarını söyleyen Başbakan, ileriki dönemde Marmara, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerine heyetler halinde gidilerek sürecin anlatılacağını ifade etti. Bunun ardından ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de çalışmalar yapılacağını belirtti.

Kapı Kapı Dolaşın

Başbakan Erdoğan, çözüm süreci için: “Kapı kapı dolaşarak halka yapılan çalışmaları anlatın.” dediği öğrenildi. Muhalefete rağmen süreçte sonuna kadar gidileceğini ifade eden Erdoğan, “Süreci provoke edenlere aldırmadan, birlik ve beraberliğinizi koruyun.” uyarısında bulunduğu belirtildi.

Kadir Topbaş’a Büyük Destek

Toplantıda İstanbul içinde yapılan anketin sonuçları da açıklandı. AK Parti’nin oyu %52,1 olurken, Kadir Topbaş’a verilen destek, teşkilatı sollayarak %55’e kadar yükseldi.


  • Yorum yazın...

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir