ANAR Son Seçim Anketi Sonuçları

ANAR araştırma şirketi, Türk Milleti’nin nabzını ölçmek amacıyla pek çok araştırma şirketi tarafından yapılan anketlere bir yenisini ekledi.

anar son secim anketi sonuclari ANAR Son Seçim Anketi Sonuçları

ANAR anketine göre, halkın çözüm sürecine desteğin yüksek olduğu ortaya çıktı. SONAR anketi’nin aksine bu anket sonuçlarında AK Parti oylarını artırırken, CHP oylarında düşüş yaşandı. MHP ise bir puanlık yükselişe geçti. Ankete göre; özellikle İç Anadolu bölgesinde AK Parti’nin, son gelişmeler nedeniyle oy kaybı yaşayacağı düşüncesinin tersi yönünde bir durum olduğu belirlenirken, ORC ve SONAR gibi araştırma şirketlerinin, MHP’nin oy patlaması yaşayacağı yönündeki anket sonuçlarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Hangisi Doğru?

Çeşitli anket şirketlerinin farklı sonuçlar elde etmesiyle beraber büyük bir kafa karışıklığı ortaya çıktı. Anket sonuçları arasındaki büyük farklılıklar nedeniyle, seçmenlerin hangisine inanacağı konusunda belirsizlik meydana geldi. Farklı seçim anketlerindeki bu sonuçlar, daha önce görülmemiş bir durumu da ortaya çıkardı. Geçmiş anketlerde en fazla %4-5 arası farklılık meydana gelirken, son anketlerde bu farklılıklar %15’i hatta %20’yi buldu.

ANAR Seçim Anketi Sonuçları

AK Parti: %53
CHP: %22
MHP: %13


 • 4 Responses to ANAR Son Seçim Anketi Sonuçları
  1. Tc diyor ki:

   Yeterince param var. Benim icinde istedigim yonde bir anket duzenleyin

  2. İsimsiz diyor ki:

   akp

  3. isimsiz Kahraman diyor ki:

   Yalann bu sonuclar ınandırıcı degıl

  4. rge diyor ki:

   yalan dolan

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>