Son Dakika
19 Ocak 2016 Salı

En Son Yapılan Yerel Seçim Anketi

31 Ocak 2014 Cuma, 11:59
En Son Yapılan Yerel Seçim Anketi

Konda Araştırma Şirketi’nin yaptığı son anket, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. AK Parti yine ilk sırada yer alsa da, 17 Aralık operasyonu sonrasında birkaç puanın CHP’ye kaydığı belirtiliyor.

En Son Yapılan Yerel Seçim Anketi

Geçtiğimiz Ekim ayında anket yapan KONDA Araştırma Şirketi AK Parti’nin oylarının yüzde 50’yi aştığını açıklamıştı.

Yine bir TV programına konuk olan ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu ise, özellikle 17 Aralık sürecini değerlendirip, yerel seçimler öncesi siyasi partileri ve seçmeni analiz ederek, “AK Parti yüzde 40 alırsa milli desteği alır” açıklamasında bulunmuştu.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşananlar AK Parti’nin oy oranlarında nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusuydu. Özellikle son yapılan anketlerde AK Parti’nin oy kaybettiği ve CHP’nin yükselişe geçtiği iddia ediliyordu. Gözlerin çevrildiğianket çalışmalarına KONDA sonuncusunu ekledi.

Yaptığı anketlerle seçimleri tutturmasıyla bilinen araştırma şirketi KONDA’nın son anketi AK Parti’nin oylarında bir düşüş olmadığını gösterdi.

ERDOĞAN’A SUNULAN SON ANKET

Başbakan Erdoğan’ın masasında bulunan anket sonuçlarına göre AK Parti’nin oy oranı yüzde 47,7 gözüküyor. AK Parti’yi yüzde 28,2 oyla CHP takip ediyor.

İşte KONDA’nın yaptığı son anketin sonuçları:

AK PARTİ: 47.7
CHP: 28.2
MHP: 14.4
BDP: 5.9
Diğer Partiler: 3.7


  • Yorum yazın...

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir