Genel Seçimler 2015

GENEL SEÇİMLER 2015 YILINDA YAPILACAK

Türkiye’de genel seçimler 2015 yılında yapılacaktır. 25. Dönem milletvekillerinin seçilmesi için yapılacak olan genel seçimin zamanı yaklaştıkça, siyasetçiler, seçimlerden daha fazla bahsetmeye başladılar. Herkesin gözü şimdiden seçim anketlerine çevrilmeye başladı.

genel secimler 2015 Genel Seçimler 2015

Ülkemizin yönetim biçimi cumhuriyettir ve ülkemizde demokrasinin gerekliliği olarak her dört yılda bir genel seçimler yapılmaktadır. Partilerin kıyasıya rekabeti ile geçen seçim propaganda dönemleri, demokrasinin bir göstergesi olmakla birlikte halkın güvenini kazanan yönetimin iş başına geçmesidir.Kendini daha iyi tanıtanın kazanacağı seçimin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.

Diğer yandan Genel seçimler, ülkeyi yönetecek kadroların seçilmesi için yapılan bir seçim olması nedeniyle her bir bireyin de oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Bu seçimlerde herkes vatandaşlık görevini yerine getirmek ve yönetimde söz sahibi olmak için oy kullanmalıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet verecek 550 milletvekilini seçmek için yapılan seçimler sırasında yaşanan propaganda dönemi, bayram havasında geçmektedir. Her parti kendi çalışma sistemine uygun çalışmalarla oy toplamaya çalışmaktadır. En fazla oyu alarak hükümet kurmak ve ülkeyi yönetmek isteyen partiler ve bu partilere gönül vermiş parti üyeleri, birçok yerde mitingler düzenleyerek halkın kendilerine oy vermesini sağlamaya çalışmaktadırlar.

Ülkeyi yönetmeye talip olan bu partilerin, birinci önceliği, yeni oy vermeye başlayacak gençleri etkilemektir. Meclisin çalışabilmesi ve milletvekillerinin seçilebilmesi için dört yılda bir yapılan seçimlerde gizli oy kullanılmaktadır. Oy verme işlemi için hazırlanan kabinlerde oy veren insanlar, kendi hür iradeleri ile istedikleri partiye oy vermektedirler. Kimsenin kimseye baskı ile oy verdirme hakkı yoktur. Seçimde milletvekili olmak isteyenler ilgili partiye başvurarak gerekli prosedürlere uymak zorundadır.

Anayasal bir hak olan seçme ve seçilme hakkını kullanmak isteyenler bu dönemde ilgili yerlere başvurmak zorundadır. Oy verme işleminin belirlenen saatlerde yapılmasından sonra oy sayım işlemi yapılmaktadır. Genel seçimler 2015 yılında yapılacağı için henüz seçim dönemine girilmesine uzun bir zaman bulunmaktadır.

Genel seçimler 2015 yılının ikinci yarısında yapılacak gibi görünüyor. Erken genel seçim yapılmazsa bu tarihte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 25. Dönem milletvekilleri seçilerek yeni meclis çalışmalara başlayacaktır.

Seçim Anketleri ailesi olarak biz de kıyasıya geçecek olan süreci yakından takip ediyor ve gerek haberlerimizle olduğu gibi gerekse anket çalışmalarımızla da sizlere anında yansıtıyoruz. Geçmiş dönemlerde uyguladığımız milletvekili aday adayları ve milletvekili adaylarını ise yine tanıtmaya devam ediyoruz.

Sitemiz içeriğinde milletvekili aday adayları ve adayların öz geçmişlerini bulabilir, tanıtımları ile birlikte programlarından haberdar olabilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar tüm aday adayları ve adayları tanıtmaya çalışıyoruz. Tanıtımını gerçekleştiremediğimiz adaylardan veya aday adaylarından da kendilerini anlatan kısa bir öz geçmişi bize ulaştırmaları durumunda hemen yayınlıyoruz. Amacımız, halkımızın adayları en doğru şekilde biraz kendi dillerinden biraz da bizim araştırmalarımız sonucu daha pozitif tanıması ve oy sandığına gittiği gün kararını netleştirmiş olması.

Umarız, bu genel seçimler dilediğimiz huzur içinde geçen bir yarışın sonucu olur. Umarız, yine kazanan Türk halkı olur…

2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde Bölgenizde Kime Oy Verirsiniz?

Sonuçlar

loading Genel Seçimler 2015 Loading ...

 • 65 Responses to Genel Seçimler 2015
  1. Seçim Anketleri diyor ki:

   Değerli ziyaretçilerimiz,
   Seçim Anketleri ailesi olarak, sitemizde her görüşten düşünce ve yorumlara izin veriyoruz. Düşünce, yorum ve taleplerinizi kurallar çerçevesinde yerine getirdiğiniz sürece hiç bir kısıtlamaya gerek kalmadan hemen onaylıyoruz.

   Ancak bazı yorumlarda hakaret içeren ayrıntılar yer aldığı için onaylanmasını sakıncalı gördüğümüz gibi, bazı yorumlarda ister istemez editleme yapmak zorunda kalıyoruz.

   Görüşlerinizi daha sağlıklı olarak yayınlamak için gösterdiğimiz çaba sonucunda sizlerin de aynı perspektifte bakacağınıza inancımız ise tamdır. Yorum yapacak ziyaretçilerimizin de bu konuya duyarlılık göstereceğine inanıyoruz. Lütfen, yazmadan önce son bir kez düşününüz. Burası kamuya açık bir platfordur ve her zaman öyle kalacaktır.

   iyi günler…
   Seçim Anketleri

  2. Anonim diyor ki:

   günlük hayata direk etkisi olan siyasette yer alan tüm siyasi partiler bence kendi doktrinlerini uygulamak için halkın karşısına çıkan birer ihtilalci. içlerinde iyisi var kötüsü var, art niyetlisi var iyi niyetlisi var. Zaten herkes de buna göre saf tutuyor. birinin ak dediğine diğeri kara diyor. biri iktidara geliyor bir gün ve kendinden önceki hükümetin çıkarmış olduğu yasaları değiştiriyor, iyileştire adı ile yaptığı bu yenilenmiş yasalar bir bakıyorsun ya çağın gerisinde kalıyor ya da kendi menfaatlerini korumak için birbiri ardına çıkıyor. ipten adam almakla adamı ipe götürmek aynı çerçevede ele alınmalı.
   bu nedenle seçim anketleri bence halkın yönelimini gösteriyor ancak doğruluğu tartışmalaı taraf tutan anket şirketleri yerine yine de bu sistemde yaşamaya mecbur bizler tarafsız çalışma yapan anket şirketlerinin sonuçlarını değerlendirmeliyizi.

  3. sağ sol diyor ki:

   umarım sağ sol alevi sunni çatışması olmadan seçimler biterde bizde rahat bir nefes alırız. bu konuda herkesi sağduyuya çağırıyorum. arkadaşlar özellikle böyle günlerde biraz daha sakin düşünmeliyiz sonuçta bu vatan hepimizi ve hepimiz kardeşiz. seçim anketleri de bu şekilde değerlendirilmeye alınmalı kavga değil bu hizmet yarışı.

  4. hesap günü diyor ki:

   Türkiyeye yeni bir soluk lazım kitleleri peşinden sürükleyecek bir isim. bu böyle olmuyor gittikçe zayıflayan bir ülke olduk onun için zayıf ülkeler kahramana ihtiyaç duyar. yarınlarımız çok tehlikeli ve yeni bir oluşum gerekiyor.

  5. ş.ali diyor ki:

   Sanliurfadan bence boşuna akpartiden aday adayı olupta hem zamaniniza hemde paraniza yazık etmeyin derim.1.sıra fakibaba….2.sıra mahir mertoglu…3.sıra halil özcan 4.sıra emin önen daha sayalimmi

  6. Selahaddin Eyyübi TOPRAK diyor ki:

   Yeni Türkiye Yolunda Büyük Yürüyüş için Ak Parti Şanliurfa Milletvekili Aday Adayi’yim. Yeni Türkiye Yolunda Büyük Yürüyüş için Genç Beyin’lere Genç Vekillere ihtiyaç vardir.

  7. MisafirSelahaddin Eyyübi TOPRAK diyor ki:

   Yeni Türkiye Yolunda Büyük Yürüyüş için Ak Parti Şanliurfa Milletvekili Aday Adayi’yim. Yeni Türkiye Yolunda Büyük Yürüyüş için Genç Beyin’lere Genç Vekillere ihtiyaç vardir.

  8. HÜDA PAR( HÜR DAVA PARTİSİ) diyor ki:

   HÜDA PAR ..kimlik inanç hizmet….

  9. Misafir diyor ki:

   MHP bu seçimde avucunu yalar oylar HEPARA

  10. Misafir diyor ki:

   ak partiyi sewmiyorum :(

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>