Son Dakika
18 Ocak 2016 Pazartesi

Genel Seçimler 2015

16 Şubat 2013 Cumartesi, 11:36

2015 Milletvekili genel seçimi, seçim anketleri, son seçim anketi…

GENEL SEÇİMLER 2015 

Türkiye’de genel seçimler 2015 yılında yapılacak. 25. Dönem milletvekillerinin seçilmesi için yapılacak olan genel seçimin zamanı yaklaştıkça, siyasetçiler, seçimlerden daha fazla bahsetmeye başladılar. Herkesin gözü şimdiden seçim anketlerine çevrilmeye başladı.

Ülkemizin yönetim biçimi cumhuriyettir ve ülkemizde demokrasinin gerekliliği olarak her dört yılda bir genel seçimler yapılmaktadır. Partilerin kıyasıya rekabeti ile geçen seçim propaganda dönemleri, demokrasinin bir göstergesi olmakla birlikte halkın güvenini kazanan yönetimin iş başına geçmesidir. Kendini daha iyi tanıtanın kazanacağı seçimin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.

Diğer yandan Genel seçimler, ülkeyi yönetecek kadroların seçilmesi için yapılan bir seçim olması nedeniyle her bir bireyin de oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Bu seçimlerde herkes vatandaşlık görevini yerine getirmek ve yönetimde söz sahibi olmak için oy kullanmalıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet verecek 550 milletvekilini seçmek için yapılan seçimler sırasında yaşanan propaganda dönemi, bayram havasında geçmektedir. Her parti kendi çalışma sistemine uygun çalışmalarla oy toplamaya çalışmaktadır. En fazla oyu alarak hükümet kurmak ve ülkeyi yönetmek isteyen partiler ve bu partilere gönül vermiş parti üyeleri, birçok yerde mitingler düzenleyerek halkın kendilerine oy vermesini sağlamaya çalışmaktadırlar.

 • Milletvekili Seçimi | Seçim Anketleri

  www.secimanketleri.org/milletvekilisecimi

  2 Eyl 2014 – Seçim Anketleri 2015 Milletvekili Seçim Anket Çalışması. Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından önümüzde milletvekili seçimi bizleri …

Ülkeyi yönetmeye talip olan bu partilerin, birinci önceliği, yeni oy vermeye başlayacak gençleri etkilemektir. Meclisin çalışabilmesi ve milletvekillerinin seçilebilmesi için dört yılda bir yapılan seçimlerde gizli oy kullanılmaktadır. Oy verme işlemi için hazırlanan kabinlerde oy veren insanlar, kendi hür iradeleri ile istedikleri partiye oy vermektedirler. Kimsenin kimseye baskı ile oy verdirme hakkı yoktur. Seçimde milletvekili olmak isteyenler ilgili partiye başvurarak gerekli prosedürlere uymak zorundadır.

Anayasal bir hak olan seçme ve seçilme hakkını kullanmak isteyenler bu dönemde ilgili yerlere başvurmak zorundadır. Oy verme işleminin belirlenen saatlerde yapılmasından sonra oy sayım işlemi yapılmaktadır. Genel seçimler 2015 yılında yapılacağı için henüz seçim dönemine girilmesine uzun bir zaman bulunmaktadır.

Genel seçimler 2015 yılının ikinci yarısında yapılacak gibi görünüyor. Erken genel seçim yapılmazsa bu tarihte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 25. Dönem milletvekilleri seçilerek yeni meclis çalışmalara başlayacaktır.

 

[caption id="attachment_7846" align="aligncenter" width="434"]seçim anketleri seçim anketleri[/caption]

Seçim Anketleri ailesi olarak biz de kıyasıya geçecek olan süreci yakından takip ediyor ve gerek haberlerimizle olduğu gibi gerekse anket çalışmalarımızla da sizlere anında yansıtıyoruz. Geçmiş dönemlerde uyguladığımız milletvekili aday adayları ve milletvekili adaylarını ise yine tanıtmaya devam ediyoruz.

Sitemiz içeriğinde milletvekili aday adayları ve adayların öz geçmişlerini bulabilir, tanıtımları ile birlikte programlarından haberdar olabilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar tüm aday adayları ve adayları tanıtmaya çalışıyoruz. Tanıtımını gerçekleştiremediğimiz adaylardan veya aday adaylarından da kendilerini anlatan kısa bir öz geçmişi bize ulaştırmaları durumunda hemen yayınlıyoruz. Amacımız, halkımızın adayları en doğru şekilde biraz kendi dillerinden biraz da bizim araştırmalarımız sonucu daha pozitif tanıması ve oy sandığına gittiği gün kararını netleştirmiş olması.

Umarız, bu genel seçimler dilediğimiz huzur içinde geçen bir yarışın sonucu olur. Umarız, yine kazanan Türk halkı olur…

[poll id="127"]

 

2015 Milletvekili Adayları

Seçim yaklaşması ile bir yandan sokağın heyecanı devam ederken, diğer yandan siyasi partilerde yavaş yavaş 2015 milletvekili adayları için belirleme çalışmalarına başladı. Sitemizde 2015 milletvekili aday adayları da dahil olmak üzere, kamuoyuna açıklanan tüm adayların tanıtımları yapılıyor.

Siz de bölgenizde açıklanmış olan tüm milletvekili adayları veya aday adaylarına sitemizde ulaşabilirsiniz. En kısa sürede 2015 milletvekili adaylarının tam listesi sitemizde yayınlanacaktır. Son güncellenmiş şekli ile hem sitemizden hem Facebook ve Twitter hesabımızdan milletvekili aday listesini takip edebilirsiniz.

20 Eylül 2014 Son Kamuoyu Yoklaması

 

 

2015 Milletvekili Aday Adayları

Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen ardından önümüzde milletvekili seçimi bizleri bekliyor, bu seçimin gelecek yılın Hazirana ayında yapılması planlar dâhilinde olsa da, ilerleyen günlerdeki değişim ve gelişmeler erken genel seçim ile karşılaşmamıza neden olabilir. Her şey önümüzdeki günlerde daha da netleşecek.

Alt yapı çalışmalarını tamamlamış bir şekilde geçmiş yıllardaki seçimlerde olduğu bu seçimde de titiz araştırma sonuçlarını sizlere duyuracak olan SA, sizin güveniniz ve desteğinizle tarafsız anket sonuçlarını açıklamaya ve kamuoyunu doğru bilgilendirme ilkesini hayata geçirmeye devam ediyor. Haftalık, on beş günlük ve aylık şekilde hızlı, tarafsız ve hata payı yüzde bir civarında olacak şekilde çalışmalarımıza kurumsal olarak bugünden itibaren start veriyoruz.

Türkiye geneli, şehir ve kırsal alanda yapılacak olan ilk seçim anketi sonuçlarımızı da dağılımlardan sonra 17 Eylül günü açıklamak planlarımız arasında. İster 2015 yılı milletvekili genel seçimi olsun ister bu yıl sonunda yapılması ihtimal erken milletvekili genel seçimi olsun, aynı tempoda çalışmalarımızı devam ettirerek sonuçları güncel ve hızlı bir şekilde sizlere aktarma hedefindeyiz.

Seçim Anketleri ailesi olarak bir diğer hedefimiz; geçmiş günlerde tartışmalara da sahne olan bilgi kirliliğinin ortadan kalkmasına yardımcı olmak ve güvenilir bir anket şirketi perspektifinde en doğru sonuçları, atılım ve çalışmalarımızla pekiştirerek, bilgi ihtiyacında olan kamuoyu ile paylaşmaktır.

Hiçbir kurum, kuruluş, siyasi parti adına anket çalışması gerçekleştirmeyen SEÇİM ANKETLERİ ile doğru anket sonuçları kıstasında, yönlendirmeden uzak, sağduyulu bir çalışmanın ürününe ortak olacaksınız.

Biz, anket çalışmalarının doğruluğuna, ciddiyetine ve güvenirliğine inanırken, anket sonuçlarının insanlar üzerinde etkisini de bilerek çalışmalarımızı profesyonel bakış altında hayata geçirme misyonu ile hareket ediyoruz.

Bir yandan sizlere milletvekili seçimi sonuçlarını açıklarken, tarafsızlığımızı da devam ettirebilmek için, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin elimizden geldiğince siyasi partilerin önce milletvekili aday adaylarını sonra da milletvekili adaylarını tanıtmayı da devam edeceğiz.

Adayların günlük programlarını takip edebilecek ve sizlere anlık olarak duyurabilecek bir alt yapının da temellerini atan SEÇİM ANKETLERİ böylece eşit yurttaşlık ilkesine bir kere daha bağlılığını ifade etmiş oluyor.

Anket çalışmalarının son güncellenmiş durumlarını kolay bir şekilde takip edebilmek için ARAMA çubuğunu kullanarak istediğiniz il veya ilçe hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dilerseniz toplu şekilde üç büyükşehir kamuoyu yoklamalarını takip edebileceğiniz gibi tüm illeri de anında gözlemleyebilirsiniz. İlçelerde son durumları ise son anket çalışmasını hemen takiben kamuoyu ile paylaşıyoruz. İlçeleri bağlı olduğu şehir kategorisinden öğrenebilirsiniz.

Son Dakika
Son Dakika Siyasi Haber
Ekonomi Haberleri
Manşet Haberler
2015 Milletvekili Adayları
2015 Milletvekili Aday Adayları
2015 Milletvekili Kesinleşmiş Adayları
3 Büyükşehir Anket Sonuçları
Siyasi Partiler
Secim Anket yorumları
Yazarlar ve Yorumları
İl İl 2015 Anket Sonuçları
En Son Haber
İlçe İlçe 2015 Anket Sonuçları
Milletvekili Adayları Tanıtım Videoları
Siyasi Parti Genel Başkanları
Son Dakika Haber
En Son Anket
Belde anket sonuçları
İlçe anket sonuçları

 • Tam beş yıldır Türkiye’nin nabzını karış karış her yerde tutan Seçim Anketleri ailesi, bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu hizmet anlayışı ile en doğru yaklaşımı sergilerken, dün nasılsa, bugünde her araştırmasını tarafsızlık gölgesi altında sunarak kamuoyunu aydınlatıyor.

  Kurumsal firma anlayışı ile hareket eden ve profesyonel ekip çalışmasının tüm olumlu yönlerini ziyaretçilerine sunan Seçim Anketleri, ilkeleri çerçevesinde yoluna devam ederken, seçim öncesi çalışmalarını yine büyük bir titizlik içerisinde yerine getiriyor.

  Yalnızca seçim sonuçlarına ilişkin çalışma gerçekleştirmeyen sitemiz, ileri hedefleri çerçevesinde yeni bir yaklaşımla 2015 Milletvekili seçimleri hazırlığına devam ediyor.

  Ülkemizde anket yaptıran kişi, kurum ya da kuruluş kendisi ne görmek istiyorsa, etik olmayan bir anlayışla beraber o paralellikte giden bir anket çalışması da bazı anket şirketleri tarafından hayata geçiriliyor ne yazık ki.

  Kamuoyu yoklamasının yanı sıra, tüm siyasi partilerin milletvekili aday adayları ve sonraki süreçte milletvekili adaylarının da haberlerine geniş yer ayıracak olan SA ile sizler de farklı bir gündemi takip ederken, diğer yandan seçecek olacağınız milletvekillerini daha yakından tanıma fırsatını bulacaksınız.

  81 İlde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı yalnız şehir merkez noktalarında değil, kırsala inerek de gerçekleştiriyoruz. Seçimlere kadar her ayın 17. günü elde ettiğimiz verileri anında sizlerle paylaşacağız. Tarafsız olma yolunda ilkeli bir duruş sergileyen

  Seçim Anketleri, ülkemiz halkının gerçek sesi olarak hizmetlerini kamuoyu ile paylaşırken, aynı zamanda gelecek günlerde ülkemizin bir fotoğrafını da sizlere sunacak bir çalışmaya da imza atıyor.

  Seçim Anketleri ailesi olarak, pretest yani ön test uygulaması profesyonel ekip tarafından gerçekleşen anket sorularının anketörler tarafından kamuoyunun yönlendirmesine sunarken, sonuçların toplanmasının ardından yapılan değerlendirmelerin isabet kaydetmesi için ankete katılanların yüzde yirmisi geri bildirim amacıyla arıyoruz. Bilgisayar ortamında toplanan veriler daha sonra ise grafikler eşliğinde kamuoyu ile tarafımızdan paylaşılıyor.

  2015’e Doğru Anket Yeniden Yorumlanıyor

  Soru veya soruları önceden belirlenmiş konu üzerinden kamuoyunun nabzını yakalama ve hedeflendirme çalışması olan anket, bir eylemler bütününün sonucudur.

  SA, kamuoyu bilincini en doğru yönde açıklamayı hedef edinerek 2015 Milletvekili Seçimi Anket çalışmalarına 17 Eylül 2014 tarihi ile başlayacaktır.

  Sorumlu bir anlayışın önderi olarak, tarafsızlığını her zeminde kamuoyu ile paylaşan SA, eskimeyen alışkanlığı ile 2015 Seçimlerinde de en doğru, en güvenilir anket sonuçlarını açıklamayı sürdürecektir.

  2015 MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ SÜRECİ ve ÇALIŞMAMIZ

  SA ailesi olarak, 2015 Milletvekili Genel Seçim çalışmalarımız arasına HİÇ BİR PARTİ AYRIMI GÖSTERMEKSİZİN ADAYLARIN TANITIMINI YAPIYORUZ.

  Seçim yasaklarının başlayacağı güne kadar; gerek faaliyetler açısından olsun gerekse röportaj açısından olsun sitemiz tüm adaylarımıza açık olacak.

  Her ayın 17. günü açıklayacağımız il, ilçe ve genel anket sonuçlarımızla milletvekillerimizde kendi performanslarını tarafsız olarak izleyebilecek.

  Şimdiden herkese hayırlı olması dileğimizle…

  SA HABER MERKEZİ


  Anketler | Seçim Anketleri

  Seçim Anketleri – Anket Arşivi Son dakika anketler. seçim anketleri Türkiye seçim anket sonuçları, anketlerde son durum.