Genel Seçimler 2015
2015 seçim

GENEL SEÇİMLER 2015 YILINDA YAPILACAK

Türkiye’de genel seçimler 2015 yılında yapılacaktır. 25. Dönem milletvekillerinin seçilmesi için yapılacak olan genel seçimin zamanı yaklaştıkça, siyasetçiler, seçimlerden daha fazla bahsetmeye başladılar. Herkesin gözü şimdiden seçim anketlerine çevrilmeye başladı.

genel secimler 2015 Genel Seçimler 2015

Ülkemizin yönetim biçimi cumhuriyettir ve ülkemizde demokrasinin gerekliliği olarak her dört yılda bir genel seçimler yapılmaktadır. Partilerin kıyasıya rekabeti ile geçen seçim propaganda dönemleri, demokrasinin bir göstergesi olmakla birlikte halkın güvenini kazanan yönetimin iş başına geçmesidir.Kendini daha iyi tanıtanın kazanacağı seçimin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.

Diğer yandan Genel seçimler, ülkeyi yönetecek kadroların seçilmesi için yapılan bir seçim olması nedeniyle her bir bireyin de oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Bu seçimlerde herkes vatandaşlık görevini yerine getirmek ve yönetimde söz sahibi olmak için oy kullanmalıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hizmet verecek 550 milletvekilini seçmek için yapılan seçimler sırasında yaşanan propaganda dönemi, bayram havasında geçmektedir. Her parti kendi çalışma sistemine uygun çalışmalarla oy toplamaya çalışmaktadır. En fazla oyu alarak hükümet kurmak ve ülkeyi yönetmek isteyen partiler ve bu partilere gönül vermiş parti üyeleri, birçok yerde mitingler düzenleyerek halkın kendilerine oy vermesini sağlamaya çalışmaktadırlar.

Ülkeyi yönetmeye talip olan bu partilerin, birinci önceliği, yeni oy vermeye başlayacak gençleri etkilemektir. Meclisin çalışabilmesi ve milletvekillerinin seçilebilmesi için dört yılda bir yapılan seçimlerde gizli oy kullanılmaktadır. Oy verme işlemi için hazırlanan kabinlerde oy veren insanlar, kendi hür iradeleri ile istedikleri partiye oy vermektedirler. Kimsenin kimseye baskı ile oy verdirme hakkı yoktur. Seçimde milletvekili olmak isteyenler ilgili partiye başvurarak gerekli prosedürlere uymak zorundadır.

Anayasal bir hak olan seçme ve seçilme hakkını kullanmak isteyenler bu dönemde ilgili yerlere başvurmak zorundadır. Oy verme işleminin belirlenen saatlerde yapılmasından sonra oy sayım işlemi yapılmaktadır. Genel seçimler 2015 yılında yapılacağı için henüz seçim dönemine girilmesine uzun bir zaman bulunmaktadır.

Genel seçimler 2015 yılının ikinci yarısında yapılacak gibi görünüyor. Erken genel seçim yapılmazsa bu tarihte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 25. Dönem milletvekilleri seçilerek yeni meclis çalışmalara başlayacaktır.

Seçim Anketleri ailesi olarak biz de kıyasıya geçecek olan süreci yakından takip ediyor ve gerek haberlerimizle olduğu gibi gerekse anket çalışmalarımızla da sizlere anında yansıtıyoruz. Geçmiş dönemlerde uyguladığımız milletvekili aday adayları ve milletvekili adaylarını ise yine tanıtmaya devam ediyoruz.

Sitemiz içeriğinde milletvekili aday adayları ve adayların öz geçmişlerini bulabilir, tanıtımları ile birlikte programlarından haberdar olabilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar tüm aday adayları ve adayları tanıtmaya çalışıyoruz. Tanıtımını gerçekleştiremediğimiz adaylardan veya aday adaylarından da kendilerini anlatan kısa bir öz geçmişi bize ulaştırmaları durumunda hemen yayınlıyoruz. Amacımız, halkımızın adayları en doğru şekilde biraz kendi dillerinden biraz da bizim araştırmalarımız sonucu daha pozitif tanıması ve oy sandığına gittiği gün kararını netleştirmiş olması.

Umarız, bu genel seçimler dilediğimiz huzur içinde geçen bir yarışın sonucu olur. Umarız, yine kazanan Türk halkı olur…

2015 Milletvekili Adayları

Seçim yaklaşması ile bir yandan sokağın heyecanı devam ederken, diğer yandan siyasi partilerde yavaş yavaş 2015 milletvekili adayları için belirleme çalışmalarına başladı. Sitemizde 2015 milletvekili aday adayları da dahil olmak üzere, kamuoyuna açıklanan tüm adayların tanıtımları yapılıyor.

Siz de bölgenizde açıklanmış olan tüm milletvekili adayları veya aday adaylarına sitemizde ulaşabilirsiniz. En kısa sürede 2015 milletvekili adaylarının tam listesi sitemizde yayınlanacaktır. Son güncellenmiş şekli ile hem sitemizden hem facebook ve twitter hesabımızdan milletvekili aday listesini takip edebilirsiniz.

2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde Bölgenizde Kime Oy Verirsiniz?

Sonuçlar

loading Genel Seçimler 2015 Loading ...

 • 67 Responses to Genel Seçimler 2015
  1. seçim geçim diyor ki:

   çanakkale geçilmezin oynandığı bir seçim daha geliyor

  2. aslanoğlu diyor ki:

   bu seçimde chp- mhp ittifakı olacak yine kim gngi bölgede güçlü ise onun adayı desteklenecek ülke için en iyiside bu zaten

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>