Facebook Twitter Youtube Rss

İzmir Seçim Anketi

09 Mart 2014 181

Türkiye genelinde yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. 30 Mart 2014 günü oylarımızı kullanmak üzere bağlı bulunduğumuz bölgede yönlendirildiğimiz sandıklara gideceğiz. Demokratik hakkımızı kullanıp bizi temsil etmesini istediğimiz idarecileri seçeceğiz.

izmir secim anketi1 İzmir Seçim Anketi

Oy kullanabilme şartlarına sahip her Türk vatandaşı gibi her birimiz de 30 Mart 2014 günü mutlaka ve mutlaka gidip oy kullanmalıyız.

Şimdi gelelim asıl konumuza; İzmir İlinin seçim sonuçlarına dair firmaların yaptığı anketler ve sonuçlarına… İzmir Seçim Anketi en merak edilen anketlerden biri. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İzmir için bu sıcak günlerde Yerel Seçim sonuçlarıyla ilgili öyle çok anket düzenleniyor, öyle çok sonuç açıklanıyor ki herkesin aklı karışıyor.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi şuan için CHP’li Aziz Kocaoğlu tarafından yönetiliyor. CHP’nin bu Yerel Seçimler için adayı yine Aziz Kocaoğlu. AKP’nin İzmir adayı ise eski bakan Binali Yıldırım. MHP bu büyük yarışa Murat Taşer ile girecek. Bir başka aday İP’li Hüseyin Tugay Şen. Ve diğer partilerin adayları da elbette bu yarışın içindeler. Benim yukarıda isimlerini verdiğim adaylar çıkan anket sonuçlarının öne çıkardığı isimler. İzmir çok uzun yıllardır halkının takdiriyle CHP’li belediyeler tarafından yönetildi.

ORC adlı şirketin yaptığı anket sonucunda göre yine CHP’li aday Aziz Kocaoğlu yarışı önde götürüyor. Aziz Kocaoğlu’nu sırasıyla AKP ve MHP takip ediyor. Bir başka anket sonucu da SONAR‘dan; CHP’li Aziz Kocaoğlu bu listede de 1.görünüyor. SONAR’ın anket sonuçlarına göre AKP’li Binali Yıldırım 2. MHP’li aday Murat Taşer de 3. durumda.

KONDA‘nın seçim anket sonuçları; AKP’li Binali Yıldırım’ı 1, CHP’li Aziz Kocaoğlu’nu 2, MHP’li aday Murat Taşer’i de 3 görüyor.

Büyükşehir Belediyesi seçim anket sonuçlarına ilave olarak ilçelerde de CHP’li belediye başkan adaylarının önde olduğunu söyleyebiliriz. Sayıları çok olmamakla birlikte AKP’li adayların önde olduğu ilçeler de var. Bu yarışın finaline kadar daha çok anket ve sonucu beyninizin içinde dolaşıp duracak. Rakamlar, oranlar, yüzdeler. Bütün bu anketler ne söylerse söylesin unutmayalım sonuca tesir edecek şey bizim oylarımız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Anketi

Sonuçlar

loading İzmir Seçim Anketi Loading ...

Yazıya 1 yorum yapılmış

  1. ejder, (11 Mart 2014):

    başarılar

Yorum yap


SON EKLENENLER
30 Mart Seçimleri Üzerine

30 Mart Seçimleri Üzerine

85 12 Mart 2014
Trabzon Seçim Anketleri

Trabzon Seçim Anketleri

326 11 Mart 2014
Antalya Yerel Seçimi

Antalya Yerel Seçimi

159 10 Mart 2014
Adana Seçimleri

Adana Seçimleri

105 09 Mart 2014
İstanbul Yerel Seçimleri

İstanbul Yerel Seçimleri

116 08 Mart 2014
Ankara Yerel Seçim Anketi

Ankara Yerel Seçim Anketi

197 08 Mart 2014
ANKET

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimine Kimin Aday Olmasını İstersiniz?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...