Son Dakika
17 Ocak 2016 Pazar

İzmir Seçim Anketi

09 Mart 2014 Pazar, 18:34
İzmir Seçim Anketi

Türkiye genelinde yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. 30 Mart 2014 günü oylarımızı kullanmak üzere bağlı bulunduğumuz bölgede yönlendirildiğimiz sandıklara gideceğiz. Demokratik hakkımızı kullanıp bizi temsil etmesini istediğimiz idarecileri seçeceğiz.

İzmir Seçim Anketi

Oy kullanabilme şartlarına sahip her Türk vatandaşı gibi her birimiz de 30 Mart 2014 günü mutlaka ve mutlaka gidip oy kullanmalıyız.

Şimdi gelelim asıl konumuza; İzmir İlinin seçim sonuçlarına dair firmaların yaptığı anketler ve sonuçlarına… İzmir Seçim Anketi en merak edilen anketlerden biri. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İzmir için bu sıcak günlerde Yerel Seçim sonuçlarıyla ilgili öyle çok anket düzenleniyor, öyle çok sonuç açıklanıyor ki herkesin aklı karışıyor.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi şuan için CHP’li Aziz Kocaoğlu tarafından yönetiliyor. CHP’nin bu Yerel Seçimler için adayı yine Aziz Kocaoğlu. AKP’nin İzmir adayı ise eski bakan Binali Yıldırım. MHP bu büyük yarışa Murat Taşer ile girecek. Bir başka aday İP’li Hüseyin Tugay Şen. Ve diğer partilerin adayları da elbette bu yarışın içindeler. Benim yukarıda isimlerini verdiğim adaylar çıkan anket sonuçlarının öne çıkardığı isimler. İzmir çok uzun yıllardır halkının takdiriyle CHP’li belediyeler tarafından yönetildi.

ORC adlı şirketin yaptığı anket sonucunda göre yine CHP’li aday Aziz Kocaoğlu yarışı önde götürüyor. Aziz Kocaoğlu’nu sırasıyla AKP ve MHP takip ediyor. Bir başka anket sonucu da SONAR‘dan; CHP’li Aziz Kocaoğlu bu listede de 1.görünüyor. SONAR’ın anket sonuçlarına göre AKP’li Binali Yıldırım 2. MHP’li aday Murat Taşer de 3. durumda.

KONDA‘nın seçim anket sonuçları; AKP’li Binali Yıldırım’ı 1, CHP’li Aziz Kocaoğlu’nu 2, MHP’li aday Murat Taşer’i de 3 görüyor.

Büyükşehir Belediyesi seçim anket sonuçlarına ilave olarak ilçelerde de CHP’li belediye başkan adaylarının önde olduğunu söyleyebiliriz. Sayıları çok olmamakla birlikte AKP’li adayların önde olduğu ilçeler de var. Bu yarışın finaline kadar daha çok anket ve sonucu beyninizin içinde dolaşıp duracak. Rakamlar, oranlar, yüzdeler. Bütün bu anketler ne söylerse söylesin unutmayalım sonuca tesir edecek şey bizim oylarımız.

İzmir 2015 Milletvekili Genel Seçim Anketi

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

 • Yorum

  1. ejder

   11 Mart 2014 at 22:26

   başarılar

  Yorum yazın...

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir