Son Dakika
18 Ocak 2016 Pazartesi

MHP’nin İstanbul Adayı Belli Oldu

30 Eylül 2013 Pazartesi, 22:49
MHP'nin İstanbul Adayı Belli Oldu

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul Milletvekili Meral Akşener’i İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için görevlendirecek.

MHP'nin İstanbul Adayı Belli Oldu

2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala partilerin çalışmaları aralıksız devam ediyor. AK Parti, CHP ve MHP arasında geçecek yarışta ön plana çıkan iller İstanbul, Ankara ve İzmir. Partiler bu illeri kazanmak için en güçlü adaylarını vitrine çıkaracaklar.

MERAL AKŞENER SÜRPRİZİ

Partiler için büyük önem taşıyan en önemli il hiç kuşkusuz ki İstanbul. 28 Mart 2004 seçimlerinde AK Parti’den aday olan Kadir Topbaş, 2 dönem üst üste girdiği seçimlerden galip gelmeyi başardı. Topbaş, 2014 yerel seçimlerinde de AK Parti’nin İstanbul için en büyük kozlarından biri. CHP’de ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Topbaş’a rakip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda gözler MHP’nin İstanbuladayına çevrilmiş durumda. Bu konuda MHP kulislerinde öne çıkan bir isim var. O isim İstanbul Milletvekili Meral Akşener.

BAHÇELİ: İSTANBUL’A KADIN ELİ DEĞMESİ LAZIM

MHP’nin 10. Büyük Kongresi’den Devlet Bahçeli’nin karşısında saf tutan Meral Akşener için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri son şans olarak değerlendiriliyor. Bahçeli’nin yakın çevresine, “Meral hanım bu işin üstesinden gelir. Kendisi o şehrin temel sorunlarını biliyor. İstanbul’a kadın eli değmesi lazım” dediği ileri sürüldü.

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

CHP ile AK Parti arasında geçmesi muhtemel İstanbul’u kazanma savaşında, Akşener’in Sarıgül ve Topbaş’ın arasından sıyrılarak sürpriz bir şekilde ön plana çıkması hedefleniyor. MHP’de gizlice yürütülen seçim çalışmalarında, İstanbul halkının en çok şikayet ettiği konulardan biri olan trafik sorununun çözümüne öncelik veriliyor.

Hatırlanacağı üzere Meral Akşener’in ismi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçiyordu.


  • Yorum yazın...

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir