Son Dakika
18 Ocak 2016 Pazartesi

Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Anketi

28 Temmuz 2013 Pazar, 16:11
Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Anketi

Mustafa Sarıgül ve ekibi tarafından basına dağıtılan yerel seçim anketi sonuçlarında, CHP’li seçmenin tam %76’sı Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olmasını istiyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ekibi tarafından duyurulan anket, Konsensus Araştırma Şirketi tarafından 26 Haziran-24 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’un toplam 39 ilçesinde yapıldı. 23.000 kişi ile görüşülerek yapılan anketin sonuçları, oldukça dikkat çekici.

Anketin ayrıntıları ise şu şekilde:

“2014 yerel seçimlerinde oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 76’sı “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olmasını istersiniz?” sorusuna “Mustafa Sarıgül” cevabını verdi. Sarıgül’ü yüzde 8,2 ile Uğur Dündar, yüzde 6,5 ile Muharrem İnce, yüzde 3,3 ile Can Ataklı ve yüzde 2,5 ile Gürsel Tekin takip etti.

Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Anketi

Aynı araştırma sonuçlarına göre, yerel seçimlerde CHP’ye oy vermeyeceğini söyleyen seçmenlerin %35,1’i de, Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması halinde CHP’ye oy vereceğini ifade etti.” (DHA)


  • Yorum yazın...

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir