19 Nisan 2014, Cumartesi

Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Anketi           

Mustafa Sarıgül ve ekibi tarafından basına dağıtılan yerel seçim anketi sonuçlarında, CHP’li seçmenin tam %76′sı Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olmasını istiyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ekibi tarafından duyurulan anket, Konsensus Araştırma Şirketi tarafından 26 Haziran-24 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’un toplam 39 ilçesinde yapıldı. 23.000 kişi ile görüşülerek yapılan anketin sonuçları, oldukça dikkat çekici.

Anketin ayrıntıları ise şu şekilde:

“2014 yerel seçimlerinde oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne vereceğini söyleyen seçmenlerin yüzde 76’sı “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olmasını istersiniz?” sorusuna “Mustafa Sarıgül” cevabını verdi. Sarıgül’ü yüzde 8,2 ile Uğur Dündar, yüzde 6,5 ile Muharrem İnce, yüzde 3,3 ile Can Ataklı ve yüzde 2,5 ile Gürsel Tekin takip etti.

istanbul buyuksehir secim anketi Mustafa Sarıgülün İstanbul Anketi

Aynı araştırma sonuçlarına göre, yerel seçimlerde CHP’ye oy vermeyeceğini söyleyen seçmenlerin %35,1’i de, Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması halinde CHP’ye oy vereceğini ifade etti.” (DHA)

- Bir önceki başlık olan "Ankara, İstanbul ve İzmir Yerel Seçim Anketi" adlı makalemizde ankara anketi, istanbul anketi ve izmir anketi hakkında bilgiler verilmektedir.