Son Genel Seçim Anketi Sonucu
diger-oy-orani

Yerel seçimlere 7 ay kala, anket şirketlerinin düzenlediği seçim anketleri hız kesmeden devam ediyor. Erdoğan’ın elindeki son ankete göre, AK Parti adeta uçuşa geçti. CHP ve MHP’nin ise oy oranı düştü.

Başbakanlık Merkez Bina’da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplandı. Pollmark Araştırma Şirketi tarafından yapılan ve Erdoğan’a sunulan ankette katılımcılara: “Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” şeklinde sorulan sorulara verilen yanıtlar oldukça çarpıcı oldu. Araştırma’ya katlanların %81.8’inin Twitter’ı kullanmadığı ifade edilirken, yalnızca %15.7’sinin Twitter’ı kullandığı belirtildi. Facebook kullananların oranı ise, %40.5.

Yerel Seçim Adaylarını Anketler Belirleyecek

AK Parti MYK’da adaylar meselesi de ele alındı. Buna göre AK Parti’de, yerel seçimlerde yarışacak olan adayları, anketlerin belirleyeceği ifade edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adayların seçilmesi konusunda daha önce: “Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o ildeki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını Eylül-Ekim gibi açıklamaya başlarız.” şeklinde konuşmuştu.

İşte gündem değiştiren son anketin sonuçları:

ak parti oy orani Son Genel Seçim Anketi Sonucu


 • Pages: 1 2 3 4 5

  4 Responses to Son Genel Seçim Anketi Sonucu
  1. hülya diyor ki:

   uyanınn artık uyanın.. yolsuzluklarının da altından kalkarlar bunlar bi şekilde.. onun bunun yerini değiştirir kapanır gider konular. hepsi milletin alınterinden geçiyor. haram olsun.

  2. Anonim diyor ki:

   AK VE ADALETLİLER DAHA İYİ OLACAK İNŞALLAH

  3. Anonim diyor ki:

   bence AKP ye yapılanlar haksızlık herkez dürüst olsun abi

  4. okur1953 diyor ki:

   Yalan,palavra!. seçim günü elektriklerin kesilmesine zemin hazırlayıp milleti alıştırmaya çalışıyorlar!.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>