Son Dakika
16 Kasım 2015 Pazartesi

Son Genel Seçim Anketi Sonucu

21 Ağustos 2013 Çarşamba, 13:37
diger-oy-orani

Yerel seçimlere 7 ay kala, anket şirketlerinin düzenlediği seçim anketleri hız kesmeden devam ediyor. Erdoğan’ın elindeki son ankete göre, AK Parti adeta uçuşa geçti. CHP ve MHP’nin ise oy oranı düştü.

Başbakanlık Merkez Bina’da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplandı. Pollmark Araştırma Şirketi tarafından yapılan ve Erdoğan’a sunulan ankette katılımcılara: “Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” şeklinde sorulan sorulara verilen yanıtlar oldukça çarpıcı oldu. Araştırma’ya katlanların %81.8’inin Twitter’ı kullanmadığı ifade edilirken, yalnızca %15.7’sinin Twitter’ı kullandığı belirtildi. Facebook kullananların oranı ise, %40.5.

Yerel Seçim Adaylarını Anketler Belirleyecek

AK Parti MYK’da adaylar meselesi de ele alındı. Buna göre AK Parti’de, yerel seçimlerde yarışacak olan adayları, anketlerin belirleyeceği ifade edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adayların seçilmesi konusunda daha önce: “Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o ildeki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını Eylül-Ekim gibi açıklamaya başlarız.” şeklinde konuşmuştu.

İşte gündem değiştiren son anketin sonuçları:

ak-parti-oy-orani


 • Yapılan aramalar

  Sayfalar: 1 2 3 4 5

  4 Yorum

  1. hülya

   18 Ocak 2014 at 19:48

   uyanınn artık uyanın.. yolsuzluklarının da altından kalkarlar bunlar bi şekilde.. onun bunun yerini değiştirir kapanır gider konular. hepsi milletin alınterinden geçiyor. haram olsun.

  2. Anonim

   13 Ocak 2014 at 14:49

   AK VE ADALETLİLER DAHA İYİ OLACAK İNŞALLAH

  3. Anonim

   13 Ocak 2014 at 14:48

   bence AKP ye yapılanlar haksızlık herkez dürüst olsun abi

  4. okur1953

   14 Kasım 2013 at 18:29

   Yalan,palavra!. seçim günü elektriklerin kesilmesine zemin hazırlayıp milleti alıştırmaya çalışıyorlar!.

  Yorum yazın...

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir