Son Dakika
16 Kasım 2015 Pazartesi

Son Seçim Anketi Aralık 2012

30 Kasım 2012 Cuma, 22:56
Son Seçim Anketi Aralık 2012

Son Seçim Anketi Aralık 2012Yılın son ayı olan Aralık ayı sonuçları açıklandı. Araştırma Şirketi’nin yaptığı sonucuna göre, ’nin oyları 12 Haziran 2011 seçimlerine göre %2,5 düştü.

Seçim Anketi Sonuçları

Bu seçim anketi 3000 kişiye soruldu ve toplam 26 il, 30 köyde gerçekleştirildi. Buna göre, “Bugün seçim olsa hangi parti’ye oy verirsiniz?” sorusuna %46 Ak Parti, %25 CHP, %15 MHP ve %7 BDP cevabı verildi. Bu sonuçlara göre Ak Parti’nin oyu son genel seçimlere göre %2,5 puan düştü. Ankete göre CHP, son seçimlere göre yine %25’te kalırken, MHP %3’lük artış gösterdi.

Seçim Anketi dışında, “Başkanlık sistemi” ve “Hangi kuruma daha çok güven duyuluyor?” soruları da soruldu. Cevaplar ise şu şekilde oldu:

“Türkiye’ye başkanlık sistemi gelmeli midir?” sorusuna ankete katılanların %52’si hayır derken, %26’sı evet oyu kullandı. Kararsızların oranı ise %22 olarak belirlendi.

“En çok güven duyulan kurumlar” sorusunda ise her zaman olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetleri başı çekti. TSK %75 oy aldı. İkinci sırada ise Cumhurbaşkanlığı %68 oy aldı. Diğer kurumların oy oranı ise şöyle: Emniyet teşkilatı %66, TBMM %59, Hükumet %49, Yargı %49.


 • Yapılan aramalar

  10 Yorum

  1. Hakan Yüksel

   03 Nisan 2013 at 19:38

   Yukarıdaki arkadaş gibi bende tayyip erdoğanı severdim. 4 oyum vardı helal hoş olsun. Ama şimdi tasvip etmiyorum, ALLAH büyüktür. Haydar baş çıda değilim.Chp, mhp,bbp,dp genel başkanlarıda tayyip beyin adamıdır. Daha adil olmaları dileğiyle.

  2. Hakan Yüksel

   03 Nisan 2013 at 19:26

   İnşallah yanlış yapanlar yanlışlarını düzeltirlerde bizde huzurumuza kavuşuruz.

  3. Ünal

   21 Ocak 2013 at 15:44

   İnsanın özlemi ise, yeryüzünün en önemli değeri olan saadet içinde yaşamaktır. Saadet, ancak sevgi ve kardeşlik, hak ve özgürlük, adalet, refah ve saygınlık ortamında gerçekleşebilir.
   Bizler, görüşümüzün temeli olan sevgi, şefkat ve kardeşlikten yola çıkan insanlar olarak Saadet Partisi’nde bir araya geldik ve adil bir dünya düzenini Allah’ın izni ile kuracağız.

   • Hakan Yüksel

    03 Nisan 2013 at 19:59

    benim birader de saadetçi,ve onun birde arkadaşı var oda saadetçi memlekette namuslu kız olmadığını iddaa ediyor. Saadete lafım yok ama bu neyin nesi yönetimde de yer alıyorlar.

  4. Sahin

   01 Ocak 2013 at 23:46

   Arkadaslar TEK YOL HEPAR!!!

   TEK UMUT OSMAN PAMUKOGLU!!!

   Duymadim, bilmiyordum demeyin. Biraz kimildayin, arayin…Türkiye icin hayirlisi neyse, o olsun!!!

  5. halil ibrahim yılmaz

   12 Aralık 2012 at 22:06

   Bu gün seçim olsa partiye üye değilim ama Verebileceğim AKP dışında bir parti olsa ona veririm. AKP ye oy vermemek için kendimi zorluyorum ama olmuyor.AKP OY VERMEK MECBURİYETİNDE KALIYORUM. 25 YIL MHP YE OY VERDİM.1998 YILINDA İKTİDAR ORTAĞI OLDU. YAPMADIĞI BİR TEK KULAĞIMIZIN ARKASI KALDI. CHP YE ZATEN OY VERİLMEZ BDP FANATİK KÜRT PARTİSİ TÜRK OLARAK OY VEREMEM GERİYE AKP KALDI.VER GİTSİN ANASINI SATAYIM.BAŞKA APARTİ VAR MI? DUYMADIM. NEREDE.

   • turker

    14 Aralık 2012 at 23:33

    oy verme daha iyi . sen european tobacco sigara firmasının kime ait oldugunu öğren ne işler yaptıgını öğren . neden bir tane sahsın anapında dypninde akpninde 2002 2007 arasında ne hikmetse her zaman içişleri bakanı oldugunu azıcık arastır. akpnin vergi arttırımları ile sigara cay ve petrolde nasıl pkkya para kazandırmaya vesile oldugunu öğren vicdanın varsa sonra akpye oy ver

  6. kısmet

   07 Aralık 2012 at 22:36

   yanı akp ne beklıyordu kı alıstı mılletı kandırmaya artık mıllet uyandı,basbakan olsun ve adamlarına cekı duzen versın allahı ogretsın guya kuran okuyor sahte hoca tek kendının allahı var mhp chp bdp nın allahı yok sankı hepımızın allahı aynıdır,kendını samımı gosterıyor turkıyeyı ne hale koydu ATATURKE benzeyecem dıye…butcede para koymadın soydun bızı,zamda yaptın para yıgıp beledıye secımınde dagıtacak sahıt geldık bırkere cuvaldan para dagıtılar ama satılmadım oyumu chp attım satırmamda,turkıyeyı kurtarmaya bak basa geldınde turkıyeyı boyle bırakmadılar sana,merkez parasını soyluyosun az yeme az harca az dagıt sacma sapan ıs yapma

   • Bir Vatandaş

    10 Aralık 2012 at 15:07

    Başbakanı bir zamanlar severdim. O zamanlar şimdi ki işbirlikçi olduklarına karşı olduğu zamanlardı. Şimdi ise deişik rol ve tavırlar sergileniyor. Neden? Allah c.c. İsrailoğullarına(Yahudiler) düşmandı. Çünkü İsrailoğulları Peygamber katlettiler. Allah hala İsrailoğullarına(Yahudiler) düşman. Peki bu değişkenliğin sebebi nasıl izah edilebilir? Hesap günü var, mizan var, sırat var. Cennet, Cehennem var. Lütfen atılan adımlara dikkat!! Milletin büyük kesimi tabir caizse narkoz verilmiş hasta misali etkilenmiş durumda ama elhamdülillah ben her şeyin farkında olan az kesimden biriyim. Ve hemen şunu ifade ediyorum; Çöken Rusya Prof. Dr. Haydar Baş Hocanın Milli Ekonomi Modelini uygulayarak yeniden süper devlet oldu. Bunu siz de biliyorsunuz.Ve dünyada 100’ü aşkın ülke bu modeli uygulamaya geçmiştir. Bunu da biliyorsunuz. Şimdi şunu sormak istiyorum; Bunlardan niye milelte bahsetmiyorsunuz?? Rusya bu ülkenin bir modelini uygulayıp süper devlet olureken siz neden uygulamıyorsunuz? İnanmayan araştırabilir. Allah akıl fikir vermiş, süs olsun diye değil herhalde. Arayıp aradığımız bulmak için. Milletin neyi aradığı da kendi hür iradesine kalmış. İşte doğru, işte yanlış. Saygılarımla

  7. kısmet

   07 Aralık 2012 at 22:41

   once basbaknlıgı yap da ardından baskanlıga gec…ganamat ettın bızı manamat ettın bızı mahvettın sokaga cıkmaz olduk korkumuzdan yeter artık bırak gıt batıkca batın artık,adamlarını bıle ne oldugunu anladık ustalık donemını begenmedım basbakan..helalık alın adamlarında sende…daha once turkıye boyle degıldı ne hal ettın hersey para degıl huzurdu huzurumuz koymadın,basbakan

  Yorum yazın...

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir