Son Dakika
16 Kasım 2015 Pazartesi

Yarın Seçim Olsa…

24 Mart 2013 Pazar, 13:33
Yarın Seçim Olsa…

Son yapılan seçim anketleri’nin sonucunda oldukça şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre; 2011 seçimlerinde %50’ye yakın bir oy alan AK Parti’nin oylarında düşüş yaşandığı ortaya çıktı.

Yarın Seçim Olsa...

Yarın Seçim Olsa Anketi

En son seçim anketine göre, genel seçimlerde %50 oy alan AK Parti düşüşe geçerek %45 oy aldı. AK Parti düşüşe geçerken CHP ve özellikle MHP’nin oylarında artış gözlendi. MHP’nin oylarının artmasının nedeninin son yaşanan gelişmeler olduğu tahmin ediliyor.

Ge­zi­ci Araş­tır­ma Şir­ke­ti‘nin yaptığı ankette Türkiye’nin 81 ilinde kırk altı il ve iki yüz yirmi altı ilçede yapılan araştırma sonuçlarında beklenmeyen sonuçlarla karşılaşıldı. Farklı yaş, cinsiyet, sosyo-politik ve eğitim düzeyinden tam 6 bin 850 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirildi. Buna göre CHP ve MHP’nin oylarında büyük oranda artış olurken AK Parti düşüşe geçti.

MHP’nin Oylarında Büyük Artış

2011 genel seçimlerinde %49,5 oy alan AK Parti, yapılan son seçim anketinde yaklaşık olarak 4 puan düşerek %45,7’ye geriledi. Cumhuriyet Halk Partisi oylarını, geçen seçimlerde aldığı %25,94’lük orandan %27,1’e yükseltti. Milliyetçi Hareket Partisi ise %12,98 oy aldığı 2011 genel seçimlerinden 5 puan daha fazla oya sahip olarak %17,9’a yükseldi. MHP’deki bu artışın asıl nedeninin son gelişmeler olduğu düşünülüyor.


 • Yapılan aramalar

  5 Yorum

  1. molla kasım

   11 Nisan 2013 at 21:34

   aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş. bazı anket şirketleri toplumun nabzını tutmak yerine, kendi ümitsiz hayallerini anket diye ortaya koymaktan ve her seferinde “yanılan ve yanıltan anket şirketi” olmaktan bıkmıyor, usanmıyor. rakamları bir anda uçuramayacakları için, şimdilik MHP’yi yüzde 20, CHP’yi yüzde 30 civarında göstermekle yetinmişler. birkaç ay içerisinde MHP’yi yüzde 30’larda, CHP’yi de yüzde 40’larda gösterirlerse hiç şaşırmayacağım.

   • TC

    14 Nisan 2015 at 21:57

    Acele etme şaşırmak için, 8 Haziran günü çok güzel şaşıracaksınız… Hırsızlar, yağmacılar hülocular… Biat ettiğiniz O AKP zihniyeti derinden sarsılacak…

  2. serdar kalpsiz

   06 Nisan 2013 at 18:18

   vallah yarın seçim olsa koalisyon(AKP;CHP;MHP) olmasında geri ne olursa olsun diyemicem ama sanırım AKP oylarında büyük bir azalma belki büyük bir artma olduğunu düşünüyorum MHP’nın gerçekten artış olacağını söyleyebilir fakat çok büyük bir psikolojik baskı olduğunu söylüyebilir NEden mi neye bakarsanız bakın neyi açarsanız açın hatta geçen cuma vaazında bile siyasete şahit oldum yani büyük bir baskı olduğıunu düşünenlerdenim…gelelim seçim olsa akp gelir fakat büyük bir azalma olacağını düşünüyorum

  3. mehmet ihsan baran

   01 Nisan 2013 at 14:29

   selamlar ben diyorumki bu açılım hikayesi ak partiyi bitirecek ne demek milliyetcileri ayak altına almak basbakanım siz değilmiydiniz milliyetciyim diyeek bizim M.H.P NİN OYLARINI ÇALDINIZ tabiki kendini bilmezler size inanarak oylarını verdiler simdi ne diyorlar biliyormusunuz keşke elimiz kırılaydıda ak partiye oy vermeseydim diyorlar bunu yanlız M.H.P LİLER değil ak partililerde diyor simdi daha çok kaos yasanaçak millet türküm demeye korkacak bunun hesabını nasıl vereceksiniz bakalım ey ak partide olupda daha önce M.P.H de olan vekiller yol yakınken istifa edip yuvanıza dönün diyorum ançak türk halkı sizi öyle affeder diyorum allah türkü korusun amerikanın sinsi planlarından buna aracı olan kişilerden amin

  4. ali

   29 Mart 2013 at 20:01

   Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR)Osman Pamukoğlu

  5. vatan

   24 Mart 2013 at 22:47

   bir Yunanlı ile Türk konuşuyor.Yunanlı en çok sevdiğim lider R.Tayyip Erdoğan der.Türk şaşırır ve neden diye sorar.
   Yunanlı
   1-Yıllarca düşmanımız Türk Milletini yok, devletini bölemedik ve dilini yok edemedik.
   2-Türk Ordusunu Mondros ve Serve rağmen terhis etmedik.
   Milliyetçilği yok etmedik.
   R.Tayyip Erdoğan Bu isteklerimizin tümü gerçekleştirmek için BOP ve taşeronları tarafından iktidara getirilmiş ve son sürat çalışıyor diyen Yunanlıya azçık vatan-millet sevgisi olan Türk Kiillet zaman sen ben zamanı değil. AKP ye gidecek her bir reyin karşılığı Türk Milletinin ve İslamın sonudur.

  Yorum yazın...

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir