Facebook Twitter Youtube Rss

Yerel Seçim Anketleri

16 Ocak 2014 347

Politika ve siyaset, dünya gündeminden asla düşmeyen konulardır. Dünyanın yönetimi için gerekli olan bu iki olgu arasında sıkı bir de bağ bulunmaktadır. İnsanlar kendi ülkelerinin yönetim biçimlerini belirler ve bir süre sonra bu yönetim biçimi iyice oturarak, belli bir düzende işlemeye başlar. Her ülkenin yönetim şekli farklıdır. Ancak genel olarak bakıldığında, dünya üzerinde demokrasiye bağlı yönetim en yaygın işleyen sistemdir.

yerel secim anketleri Yerel Seçim Anketleri

Demokraside halk söz sahibidir. Halkın oylamasıyla başa gelen iktidar parti, halkı en iyi şekilde yönetme ve refaha erdirmekle görevlidir. Türkiye için de aynı görev söz konusudur.

Seçim zamanının yaklaşması, insanların şikayetlerini bir şekilde dile getirmelerine olanak sağlamıştır. Nitekim yerel seçim anketleri de insanların sorunları olduğuna ve iktidardaki partinin değişip değişmeyeceğine dair fikir edinilmesine yardımcı olmaktadır. Yerel seçimlere çok az bir süre kalması, yerel seçim anketlerinin gündeme oturmasına neden olmuştur.

İnsanlar, yerel seçimlerde muhalefet mi belediye başkanlıklarını alacak, iktidar partisi hayatta kalacak mı gibi sorulara bir cevap bulabilmek adına, seçim anketi düzenlenen noktalarda oylarını kullanmaktadırlar. Sitemizde de gelecek seçimlere yönelik seçim anketi tablosu bulunmaktadır. İnsanların aklında küçük de olsa bir fikir edinmelerine olanak sağlayan bu anketler, gelecek seçimlerde az çok neler olacağını da göstermektedir.

Yerel seçimler, demokratik bir seçim uygulamasıyla gerçekleştirilirse, son gelişmelerin seçimlerdeki oy oranlarına da yansıyacağa benziyor.

Güncel seçim anketleri

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap


SON EKLENENLER
30 Mart Seçimleri Üzerine

30 Mart Seçimleri Üzerine

85 12 Mart 2014
Trabzon Seçim Anketleri

Trabzon Seçim Anketleri

326 11 Mart 2014
Antalya Yerel Seçimi

Antalya Yerel Seçimi

159 10 Mart 2014
Adana Seçimleri

Adana Seçimleri

105 09 Mart 2014
İzmir Seçim Anketi

İzmir Seçim Anketi

181 09 Mart 2014
İstanbul Yerel Seçimleri

İstanbul Yerel Seçimleri

116 08 Mart 2014
ANKET

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimine Kimin Aday Olmasını İstersiniz?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...