Son Dakika
16 Kasım 2015 Pazartesi

Yerel Seçim Anketleri

16 Ocak 2014 Perşembe, 00:15
Yerel Seçim Anketleri

Politika ve siyaset, dünya gündeminden asla düşmeyen konulardır. Dünyanın yönetimi için gerekli olan bu iki olgu arasında sıkı bir de bağ bulunmaktadır. İnsanlar kendi ülkelerinin yönetim biçimlerini belirler ve bir süre sonra bu yönetim biçimi iyice oturarak, belli bir düzende işlemeye başlar. Her ülkenin yönetim şekli farklıdır. Ancak genel olarak bakıldığında, dünya üzerinde demokrasiye bağlı yönetim en yaygın işleyen sistemdir.

Yerel Seçim Anketleri

Demokraside halk söz sahibidir. Halkın oylamasıyla başa gelen iktidar parti, halkı en iyi şekilde yönetme ve refaha erdirmekle görevlidir. Türkiye için de aynı görev söz konusudur.

Seçim zamanının yaklaşması, insanların şikayetlerini bir şekilde dile getirmelerine olanak sağlamıştır. Nitekim yerel de insanların sorunları olduğuna ve iktidardaki partinin değişip değişmeyeceğine dair fikir edinilmesine yardımcı olmaktadır. Yerel seçimlere çok az bir süre kalması, yerel seçim anketlerinin gündeme oturmasına neden olmuştur.

İnsanlar, yerel seçimlerde muhalefet mi belediye başkanlıklarını alacak, iktidar partisi hayatta kalacak mı gibi sorulara bir cevap bulabilmek adına, seçim anketi düzenlenen noktalarda oylarını kullanmaktadırlar. Sitemizde de gelecek seçimlere yönelik seçim anketi tablosu bulunmaktadır. İnsanların aklında küçük de olsa bir fikir edinmelerine olanak sağlayan bu anketler, gelecek seçimlerde az çok neler olacağını da göstermektedir.

Yerel seçimler, demokratik bir seçim uygulamasıyla gerçekleştirilirse, son gelişmelerin seçimlerdeki oy oranlarına da yansıyacağa benziyor.

Güncel seçim anketleri


  • Yorum yazın...

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir