Facebook Twitter Youtube Rss

Yerel Seçim Sonuçları

08 Mart 2014 153

Bugünlerde ülke olarak uzun soluklu olacak bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız. Ülkemizin geleceğini de yakından ilgilendiren bu seçimler aynı zamanda halkın iradesinin sandık yoluyla yönetimde söz sahibi olabilmesinin de tek koşuludur.

yerel secim sonuclari Yerel Seçim Sonuçları

Yakın zamanda gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde büyükşehir ve normal belediyelerin hangi partilere geçeceği şimdiden büyük merak konusu. Özellikle büyükşehir belediyelerinde bu heyecan kat be kat artmış durumda. Her parti belediye başkanı adaylığı için birer aday belirledi ve o adaylar seçim propagandalarını yürütmek için çoktan sokaklara indiler.

Adaylar aslında aylar öncesinden belli oluyor partilerde. Hatta önce aday olabilmek için aday adayı olmak gerekiyor. Bütün adayların ortak temennisi bu seçimlerin herkes için hayırlı sonuçlar doğurması. Herkes ülkesi veya beldesi için yapabileceği projelerini bir bir açıklıyor meydanlarda…

Siyasette esas olan samimiyettir. Herkes bir şeyler vaat edebilir ancak önemli olan halkı o vaadin gerçekleşeceğine inandırabilmektir. Herkesin bildiği gibi yerel seçimler 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek. Bu seçimlerde oy kullanma hakkı olan herkesin sandığa gitmesi ve oyuna sahip çıkması çok önemli. Hatta bu günlerde sosyal medya üzerinden sanatçılar tarafından herkesin sandığa gitmesi gerektiğine dair çağrılar yapılıyor. Bu seçimler aynı zamanda muhtarların da belirleneceği bir seçim. Seçimlerin muhtarlık ayağı bile şimdiden çok kızışmalı geçeceğe benziyor.

Halk, iradesini sandığa yansıtacak ancak halkın nabzını yokladığımızda AKP ve CHP’nin kıyasıya yarış içerisinde olduğu ortaya çıkmaktadır. En az seçimler kadar önemli olan sonuçlar da o kadar heyecanla bekleniyor.

Yerel seçim sonuçları açıklanırken birçok televizyon kanalı bütün gün seçim sonuçları ile ilgili canlı yayınlar yapacak ve sonuçlar açıklanacak. Sonuçları aynı zamanda sitemiz üzerinden de takip edebilirsiniz.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap


SON EKLENENLER
30 Mart Seçimleri Üzerine

30 Mart Seçimleri Üzerine

85 12 Mart 2014
Trabzon Seçim Anketleri

Trabzon Seçim Anketleri

326 11 Mart 2014
Antalya Yerel Seçimi

Antalya Yerel Seçimi

159 10 Mart 2014
Adana Seçimleri

Adana Seçimleri

105 09 Mart 2014
İzmir Seçim Anketi

İzmir Seçim Anketi

181 09 Mart 2014
İstanbul Yerel Seçimleri

İstanbul Yerel Seçimleri

116 08 Mart 2014
ANKET

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimine Kimin Aday Olmasını İstersiniz?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...